KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

18.5.2022

Nové produktové řady v sortimentu

Novinky v sortimentu!

Máme řešení i pro Vás! Nově jsme uvedli do našeho sortimentu nové produktové řady od různých výrobců. Nejvíc novinek momentálně najdete mezi bezpečnostními komponenty, například bezpečnostní ventily a několik řad různých typů zámků od Fortress Interlocks nebo nahrazení starších verzí bezpečnostních spínačů novějšími typy.

Postupně aktualizujeme všechny položky a přidáváme nové typy. Můžete se těšit například na nové indukční senzory, zdroje a další výrobky.

Více informací

2.5.2022

Bezpečnostní clony skladem

Hledáde kvalitní, spolehlivé a hlavně dostupné bezpečnostní clony?

Mámo pro Vás řešení. Široká nabídka clon německé firmy Fiessler je  rychle k dodání pro aplikace od detekce průchodu osob až po detekci prstu v náročných aplikacích. Mimo jiné nabízíme i řešení pro zvláště znečištěné prostředí, kde je problém s odlátávajícíma částicemi nebo rozprašovanou vodou. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

clona muting                        clona                   kryt

Více informací

29.4.2022

Konektory, I/O systémy a senzory

Novinka v sortimentu:


Contra rozšiřuje sortiment o vysoce kvalitní kabely a rozvaděče a také o kompatibilní senzory Produkty jsou vysoce kvalitní, levné, kompatibilní a rychle dostupné.

Inductive  connectors

Více informací

1.3.2022

INXPECT : Radar jako alternativa k laserovému scanneru

3D Safety Radar- první certifikovaný bezpečnostní systém s radarovou technologií. Inovace od technologické společnosti Inxpect je nyní novinkou v nabídce firmy Contra .. více naleznete zde

 

app1

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Zabezpečení pracoviště optickým zařízením

Jak to funguje :

Vysílač generuje světelné infračervené paprsky, synchronně pulsující vysokou rychlostí. Paralelní světelné paprsky
s roztečí 7,5 mm nebo 14,3 mm jsou monitorovány mikrokontrolérem. Přijímač vyhodnotí přicházející paprsky a synchronizaci s vysílačem. Vzhledem k rozteči paprsků, je dosaženo rozlišení 14 mm / 30 mm. Je-li přerušen alespoň jeden paprsek v ochranným poli, je aktivován bezpečnostní výstup a zastaven nebezpečný pohyb stroje.

Vhodné zejména pro aplikace

  • Zpracování surovin jako je železná ruda, lití kovu, dřevo, plast, guma a kůže
  • Sklářský průmysl
  • Tvářecí a ohýbání stroje
  • Licí stroje ( litina )
  • Výrobní linky, svařovací stanoviště
  • Vertikální, horizontální lisy
  • Robotizovaná pracoviště
  • Paletizace

Použití v aplikacích

Pohyb materiálu

Pohyb materiálu

Omezený přístup

Omezený přístup

Obsluha stroje

Obsluha stroje

Pohyb osob

Pohyb osob

Pohyb materiálu

Materiál narušuje z důvodu výrobního procesu ochranný prostor ESPE

Požadavky výrobního procesu jsou různorodé a v některých případech je nutné, aby se materiál – výrobek pohyboval v prostoru zabezpečeném elektro-optickým ochranným zařízením ( dále jen ESPE ).

V takových případech je řešením funkce „Blanking“ zaslepení narušovaného paprsku anebo „Muting“ funkce dočasného a přesně definovaného přemostění bezpečnostního výstupu ESPE

Pohyb materiálu

  

Omezený přístup na pracoviště

Zastavení nebezpečných pohybů stroje

Bezpečnostní clony jsou elektro-optická ochranná zařízení (ESPE) a konstruovaná pro ochranu osob před zraněním. Zařízení ESPE se instalují všude tam, kde je volný přístup k nebezpečným částem strojního zařízení a přístup do nebezpečného prostoru je pouze přes ochranné pole vytvořené bezpečnostní světelnou clonou.

Při vstupu do ochranného pole ESPE jsou světelné paprsky přerušeny a stroj je spolehlivě zastaven.

Omezený přístup na pracoviště

  

Obsluha stroje

Součinnost stroje a člověka

Aplikaci ručního vkládání dílů do zařízení, které se nachází v bezprostřední vzdálenosti od obsluhy je nutné použít ESPE s rozlišením 14mm, které je možné dále kaskádovat, tzn. vzájemně propojovat.

Výška ochranného pole ESPE se pohybuje od 10 cm až do ca 2 m a výběr vhodné výšky je dle aktuální situace a v souladu ČSN EN ISO 13855.

Obsluha stroje

  

Pohyb osob

Omezení přístupu a požadované rozlišení

ESPE zařízení jsou konstruovány a vyráběny s roztečí paprsků od 7,5 mm, tj. s rozlišením 14 mm až do rozlišení 500 mm. Výběr vhodného rozlišení ESPE je důležitý pro správnou bezpečnostní funkci zařízení.

Například pro aplikaci ručního vkládání dílů do zařízení, které se nachází v bezprostřední vzdálenosti od obsluhy, je nutné použít ESPE s rozlišením 14mm. Naproti tomu k zabezpečení průchodu do zabezpečené oblasti je postačující rozlišení 500 mm.

Pohyb osob