KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

18.5.2022

Nové produktové řady v sortimentu

Novinky v sortimentu!

Máme řešení i pro Vás! Nově jsme uvedli do našeho sortimentu nové produktové řady od různých výrobců. Nejvíc novinek momentálně najdete mezi bezpečnostními komponenty, například bezpečnostní ventily a několik řad různých typů zámků od Fortress Interlocks nebo nahrazení starších verzí bezpečnostních spínačů novějšími typy.

Postupně aktualizujeme všechny položky a přidáváme nové typy. Můžete se těšit například na nové indukční senzory, zdroje a další výrobky.

Více informací

2.5.2022

Bezpečnostní clony skladem

Hledáde kvalitní, spolehlivé a hlavně dostupné bezpečnostní clony?

Mámo pro Vás řešení. Široká nabídka clon německé firmy Fiessler je  rychle k dodání pro aplikace od detekce průchodu osob až po detekci prstu v náročných aplikacích. Mimo jiné nabízíme i řešení pro zvláště znečištěné prostředí, kde je problém s odlátávajícíma částicemi nebo rozprašovanou vodou. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

clona muting                        clona                   kryt

Více informací

29.4.2022

Konektory, I/O systémy a senzory

Novinka v sortimentu:


Contra rozšiřuje sortiment o vysoce kvalitní kabely a rozvaděče a také o kompatibilní senzory Produkty jsou vysoce kvalitní, levné, kompatibilní a rychle dostupné.

Inductive  connectors

Více informací

1.3.2022

INXPECT : Radar jako alternativa k laserovému scanneru

3D Safety Radar- první certifikovaný bezpečnostní systém s radarovou technologií. Inovace od technologické společnosti Inxpect je nyní novinkou v nabídce firmy Contra .. více naleznete zde

 

app1

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Měření úniku kapalin

Jak to funguje : měření hladiny

Regulace urovně hladiny elektrodami, plováky se použivá k automatickemu ovladaní čerpadel, elektroventilů,
k ochraně proti běhu nasucho nebo proti přeplavení ve studnách a nadržích s kapalinami. Úroveň hladiny je průběžně snímána elektrodami - plováky, které při styku s kapalinou sepnou ovládací relé.

Jak to funguje : hlídání úniků kapalin

Detektor úniku rozpozná změnu v dielektrické konstantě v místě měření a je vyslán poplachový signál. Konstrukce měřící sondy umožňuje montáž přímo na podlahu a obecně vylučuje možnost interferenčních účinků v důsledku různých povrchů. Detektor úniku má integrovanou elektronickou vyhodnocovací jednotku s galvanicky oddělenými obvody. Tím se zabrání propojení obvodu sondy a vznik zemních smyček, pokud více než jeden z těchto úniků, je detektory připojen a kde je zjištěna kapalina, je vodivý.

Vhodné zejména pro aplikace

  • Řízení čerpadel
  • Hlídání běhu nasucho
  • Indikace úrovně hladiny
  • Automatizace budov
  • Ochrana životního prostředí

Použití v aplikacích

Hlídání úniků

Hlídání úniků

Detekce kondenzace

Detekce kondenzace

Hlídání úniků kapalin

Induktivní nebo kapacitní sondy vhodné i pro výbušné prostředí

Monitoring serverových místností a čistých prostor (např. pod dvojitou podlahou),monitoring chemických skladišť a skladů paliva a jiné.

Dle aplikace a detekovaného média je možné vybírat z detektorů na kapacitním anebo induktivním principu detekce a v provedení do výbušného prostředí.

Hlídání úniků kapalin

 

Detekce kondenzátu

Detekce kondenzátu na potrubí v chlazených prostorách

Senzor FTS / KO-1 je flexibilní PCB, které může být přilepeno na měděné trubky nebo kovový povrch. Na zadní straně senzoru je naneseno adhezivní činidlo a ochranný film.

Snímač funguje jako vodivý článek. Vodivost se měří za použití střídavého proudu, aby se zabránilo korozi a polarizačnímu efektu.

Detekce kondenzátu