KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

6.3.2019

Účast na veletrhu AMPER Brno

Dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě expozice na 28. mezinárodním veletrhu AMPER, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 17.-20.3.2020. Mezi novinkami naleznete mimo jiné bezdrátový přenos bezpečnostního signálu rychlé bezpečnostní PLC komponenty, clony, senzory robustní celokovové zámky s chyceným klíčem

Více informací

21.7.2015

Nový senzor STK hlídá únik nemrznoucí směsi a jiných látek

Nový senzor STK firmy Jola zajistí ochranu životního prostředí a strojního zařízení. Je schopen rozlišovat mezi přítomností dešťové vody nebo kondenzátu a nebezpečného úniku. Specifická vodivost kapaliny je vysoce závislá na teplotě, nicméně to je důvod, proč je teplotní kompenzace integrována v hlavici snímače. STK je ideální pro pro detekci úniků vysoce vodivých kapalin, které jsou nebezpečné pro vodní hospodářství (tj prosakování siláže, nemrznoucích činidla, přítomnost hnoje v dešťové vody).

Více informací

17.4.2015

Zabezpečená komunikace - harwarové šifrování dat "TOSIBOX"

V moderní době jsou kladeny vysoké požadavky na flexibilitu, dosažitelnost a efektivitu na straně jedná, nicméně s tím musí jít ruku v ruce bezpečnost přenášených dat. Finská Firma Tosibox vyvinula hardwarové šifrovácí zařízení, které je první zařízení na světě se kterým pomocí Key a Lock vytvoříte spojení mezi vzdálenými zařízeními. Jedná se o revoluci v komunikaci, která umožňuje snadnější komunikaci mezi výrobci zařízení, dodavateli a jejich zákazníky a servisní pracovníci mají možnost se snadno, rychle a bezpečně připojit ke vzdáleným zařízením

Více informací

3.11.2014

Nový typ bezpečnostních lišt SENTIR edge.

Firma ASO představila dva typy bezpečnostních lišt a to SENTIR edge 25.30TT a 25.45TT. Tyto lišty je možné instalovat svépomocí a to díky unikátnímu Plug´N´Sense systému.

Více informací

Všechny novinky

Měření úniku kapalin

Jak to funguje : měření hladiny

Regulace urovně hladiny elektrodami, plováky se použivá k automatickemu ovladaní čerpadel, elektroventilů,
k ochraně proti běhu nasucho nebo proti přeplavení ve studnách a nadržích s kapalinami. Úroveň hladiny je průběžně snímána elektrodami - plováky, které při styku s kapalinou sepnou ovládací relé.

Jak to funguje : hlídání úniků kapalin

Detektor úniku rozpozná změnu v dielektrické konstantě v místě měření a je vyslán poplachový signál. Konstrukce měřící sondy umožňuje montáž přímo na podlahu a obecně vylučuje možnost interferenčních účinků v důsledku různých povrchů. Detektor úniku má integrovanou elektronickou vyhodnocovací jednotku s galvanicky oddělenými obvody. Tím se zabrání propojení obvodu sondy a vznik zemních smyček, pokud více než jeden z těchto úniků, je detektory připojen a kde je zjištěna kapalina, je vodivý.

Vhodné zejména pro aplikace

  • Řízení čerpadel
  • Hlídání běhu nasucho
  • Indikace úrovně hladiny
  • Automatizace budov
  • Ochrana životního prostředí

Použití v aplikacích

Hlídání úniků

Hlídání úniků

Detekce kondenzace

Detekce kondenzace

Hlídání úniků kapalin

Induktivní nebo kapacitní sondy vhodné i pro výbušné prostředí

Monitoring serverových místností a čistých prostor (např. pod dvojitou podlahou),monitoring chemických skladišť a skladů paliva a jiné.

Dle aplikace a detekovaného média je možné vybírat z detektorů na kapacitním anebo induktivním principu detekce a v provedení do výbušného prostředí.

Hlídání úniků kapalin

 

Detekce kondenzátu

Detekce kondenzátu na potrubí v chlazených prostorách

Senzor FTS / KO-1 je flexibilní PCB, které může být přilepeno na měděné trubky nebo kovový povrch. Na zadní straně senzoru je naneseno adhezivní činidlo a ochranný film.

Snímač funguje jako vodivý článek. Vodivost se měří za použití střídavého proudu, aby se zabránilo korozi a polarizačnímu efektu.

Detekce kondenzátu