KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

6.9.2022

Ventilové zámky od Alcatraz Interlocks

S radostí oznamujeme, že jsme se stali distributory pro ČR pro ventilové zámky od Alcatraz Interlocks!

Webová stránka pro tuto produktovou řadu bude brzo dostupná, momentálně se nachází ve stavu příprav a brzy bude zaplněna informacemi.

Pro základní přehled můžete využít přiložené brožury, která je již na stránkách dostupná nebo odkazu na stránky výrobce, uvedeném v zápatí.

Stránku těchto zámkových systémů naleznete přes Bezpečnostní průmyslové komponenty ► Zámky ventilů ► Zámky ventilů.

Alcatraz Interlocks mají založen i Youtube kanál, který stojí za prozkoumání! Naleznete jej taktéž v zápatí.

Více informací

5.9.2022

Aktualizace sortimentu průmyslových klávesnic

Nyní naleznete v naší nabídce přepracovaný sortiment od firem Printec DS a NSI BV, které se zabývají výrobou průmyslových klávesnic a trackballů!

Sortiment je k dnešnímu dni aktualizován a doplněn o všechny momentálně nabízené řady a typy klávesnic, trackballů a dalších ovladačů od obou z výše zmíněných výrobců. Naleznete je v sekci Zobrazovací a ovládací systémy ► Průmyslové klávesnice a dále dle hledaného produktu ► Klávesnice / Trackbally / Ovládací prvky.

Specialitou mezi nabízenými produkty jsou klávesnice a ovladače, které vyhovují standardům MIL a IEC60945, které jsou užívány ve vojenských a námořních objektech, vozidlech a dalších prostředích.

Nezapomeňte, že všechny klávesnice od obou výrobců je možné vytvořit na míru specifické instalaci a doplnit o programovatelná tlačítka.

Nejvíce nových výrobků naleznete u výrobce NSI, jehož sortiment díky široké škále produktů nelze jednoduše vypsat, jak jste pro rychlý výběr produktů zvyklí. Proto využijte odkazu v zápatí a přejděte pro výběr na stránky výrobce. Abychom Vám je však co nejvíce přiblížily, několik modelů pro náhled a přiblížení naleznete vždy v jednotlivé sekci.

Více informací

24.8.2022

Nový sortiment od Elco

Jak jsme avizovali již v předchozích měsících, finálně jsme zkompletovali a přidali optické senzory a indukční senzory od Elco Industrie Automation na naše stránky, které naleznete v sekci Senzory, měření hladiny průtoku, otáček ► Indukční senzory a Optické senzory. 

Více informací

18.8.2022

Aktualizace sortimentu Jaquet

Po kompletní editaci a aktualizaci máme momentálně otáčkové senzory řady Jaquet od TE Connectivity. Naleznete je v sekci Senzory, měření hladiny, průtoku, otáček ► Měření otáček.

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Měření a regulace rychlosti

Jaquet

Zakázkové a standardní senzory měření rychlosti pro automobilový, letecký průmysl, železnice, vojenské a průmyslové aplikace. Více než 125 let zkušeností, švýcarská kvalita a pokročilá technologie za konkurenční ceny, to je Jaquet.


Použití v aplikacích

Železnice

Železnice

Turbíny

Turbíny

Rizikové prostředí

Rizikové prostředí

Diesel generátory

Diesel generátory

Hydraulika

Hydraulika

Letecký průmysl

Letecký průmysl

Aplikace na železnici

Jaquet je světovým lídrem a inovátorem v oblasti železničních řešení. Je certifikovaný IRIS výrobce vysoce kvalitních a certifikovaných senzorů rychlosti.

Navrhuje, vyrábí a integruje nejmodernější produkty a technologie pro aplikace

Propulsní pohon
Hallův senzor DSD 70 a senzor výřivého proudu DSH 16 vhodné pro řízení pohonu od lehkých kolejových vozidel až po vysokorychlostní vlaky.

Řízení brzd
Senzory otáček s integrovaným 2 nebo 3 kanálovým řešením pro kontrolu brzd (antiblokovací systém a řízení prokluzu kol).

Signalizace
Tradiční řešení instalací přesného pásu na osu a enkodéru DSR 155.

Diesel Motory
Diagnostický systém MDS 4500 omezuje nadměrnou spotřebu paliva, závažné závady a vysoké náklady na údržbu dieselelektrických lokomotiv (DMU).

Aplikace na železnici

   

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Od vodních elektráren vysoko v horách až po větrné parky na moři, ponorky na dně oceánu, to je majetek vysoké hodnoty, který je chráněn a funguje efektivně díky spolehlivým řešením Jaquet pro výrobu energie.

Hydro zařízení – měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Parní turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro jeden nebo více hřídelí, analogový výstup pro regulaci, analýza vibrací.

Přílivové elektrárny - řízení / ochrana : senzory a moduly s Marine certifikací

Větrné turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Turbíny pro výrobu elektrické energie

  

Aplikace v rizikovém prostředí

Aplikace v rizikovém prostředí

Nebezpečné selhání jednoho kritického komponentu nacházející se v prostředí s nebezpečím výbuchu může mít za následek ztrátu celého zařízení.

Senzory Jaquet a podpůrná zařízení jsou navrženy v souladu
s aktuálními mezinárodními standardy pro oblasti, kde mohou být přítomny hořlavé plyny nebo výbušný prach.

Při výběru vhodného produktu musí být přihlédnuto ke specifickým podmínkám v oblasti s výbušným prostředím.To je důvod, proč Jaquet nabízí pět různých produktových skupin senzorů otáček. Jsou k dispozici detailní technická data, oblasti použití a certifikáty pro každou produktovou skupinu, aby byl zaručen správný výběr produktového řešení.

Aplikace v rizikovém prostředí

  

Diesel generátory

Snímače rychlosti pro dieselové motory

Jaquet poskytuje řešení pro všechny vaše potřeby k dieselovým motorům:

  • Otáčky turbodmychadla
  • Rychlost vačkové a klikového hřídele
  • Monitorování a diagnostika motoru
  • Řízení, ochrana překročení max. rychlosti a protokolování událostí

Diagnostický systém MDS 4500

omezuje nadměrnou spotřebu paliva, eliminuje závažné závady a vysoké náklady na údržbu naftových motorů. Vhodné také pro retrofit aplikace.

Diesel generátory

  

Hydraulika

Hydraulika

Inovativní řešení pro hydraulické aplikace

Vyrábí se ty nejodolnější a nejvíce trvanlivé senzory pro vaše hydraulické pracovní zařízení. Senzory lze snadno integrovat do motorů a čerpadel všech tvarů a velikostí.

Ať už integrovány přímo výrobcem čerpadla, motoru, nebo dodatečnou montáží, s naším know-how můžeme zlepšit kontrolu a řízení jakéhokoli hydraulického zařízení.

Vibrační výchylka – Vibrace ložiska - Pozice / vzdálenost

Hydraulika

  

Letecký průmysl

Odborníci v leteckém průmyslu

Jako certifikované společnosti dle EN9100 se vyrábí vysoce výkonné a spolehlivé zařízení a senzory pro oblast letectví.

Jaquet vyrábí senzory pro letecký průmysl již více jak 10 let. Naše schopnost vyvinout a vyrobit variabilní reluktanční senzory pro náročné aplikace, ako jsou automobilová turbodmychadla a rotační pulzní vysílače, byly klíčovými prvky pro vývoj snímačů otáček pro přední světové výrobce turbín pro vrtulníky.

Letecký průmysl