KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

18.5.2022

Nové produktové řady v sortimentu

Novinky v sortimentu!

Máme řešení i pro Vás! Nově jsme uvedli do našeho sortimentu nové produktové řady od různých výrobců. Nejvíc novinek momentálně najdete mezi bezpečnostními komponenty, například bezpečnostní ventily a několik řad různých typů zámků od Fortress Interlocks nebo nahrazení starších verzí bezpečnostních spínačů novějšími typy.

Postupně aktualizujeme všechny položky a přidáváme nové typy. Můžete se těšit například na nové indukční senzory, zdroje a další výrobky.

Více informací

2.5.2022

Bezpečnostní clony skladem

Hledáde kvalitní, spolehlivé a hlavně dostupné bezpečnostní clony?

Mámo pro Vás řešení. Široká nabídka clon německé firmy Fiessler je  rychle k dodání pro aplikace od detekce průchodu osob až po detekci prstu v náročných aplikacích. Mimo jiné nabízíme i řešení pro zvláště znečištěné prostředí, kde je problém s odlátávajícíma částicemi nebo rozprašovanou vodou. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

clona muting                        clona                   kryt

Více informací

29.4.2022

Konektory, I/O systémy a senzory

Novinka v sortimentu:


Contra rozšiřuje sortiment o vysoce kvalitní kabely a rozvaděče a také o kompatibilní senzory Produkty jsou vysoce kvalitní, levné, kompatibilní a rychle dostupné.

Inductive  connectors

Více informací

1.3.2022

INXPECT : Radar jako alternativa k laserovému scanneru

3D Safety Radar- první certifikovaný bezpečnostní systém s radarovou technologií. Inovace od technologické společnosti Inxpect je nyní novinkou v nabídce firmy Contra .. více naleznete zde

 

app1

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Měření a regulace rychlosti

Jaquet

Zakázkové a standardní senzory měření rychlosti pro automobilový, letecký průmysl, železnice, vojenské a průmyslové aplikace. Více než 125 let zkušeností, švýcarská kvalita a pokročilá technologie za konkurenční ceny, to je Jaquet.


Použití v aplikacích

Železnice

Železnice

Turbíny

Turbíny

Rizikové prostředí

Rizikové prostředí

Diesel generátory

Diesel generátory

Hydraulika

Hydraulika

Letecký průmysl

Letecký průmysl

Aplikace na železnici

Jaquet je světovým lídrem a inovátorem v oblasti železničních řešení. Je certifikovaný IRIS výrobce vysoce kvalitních a certifikovaných senzorů rychlosti.

Navrhuje, vyrábí a integruje nejmodernější produkty a technologie pro aplikace

Propulsní pohon
Hallův senzor DSD 70 a senzor výřivého proudu DSH 16 vhodné pro řízení pohonu od lehkých kolejových vozidel až po vysokorychlostní vlaky.

Řízení brzd
Senzory otáček s integrovaným 2 nebo 3 kanálovým řešením pro kontrolu brzd (antiblokovací systém a řízení prokluzu kol).

Signalizace
Tradiční řešení instalací přesného pásu na osu a enkodéru DSR 155.

Diesel Motory
Diagnostický systém MDS 4500 omezuje nadměrnou spotřebu paliva, závažné závady a vysoké náklady na údržbu dieselelektrických lokomotiv (DMU).

Aplikace na železnici

   

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Od vodních elektráren vysoko v horách až po větrné parky na moři, ponorky na dně oceánu, to je majetek vysoké hodnoty, který je chráněn a funguje efektivně díky spolehlivým řešením Jaquet pro výrobu energie.

Hydro zařízení – měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Parní turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro jeden nebo více hřídelí, analogový výstup pro regulaci, analýza vibrací.

Přílivové elektrárny - řízení / ochrana : senzory a moduly s Marine certifikací

Větrné turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Turbíny pro výrobu elektrické energie

  

Aplikace v rizikovém prostředí

Aplikace v rizikovém prostředí

Nebezpečné selhání jednoho kritického komponentu nacházející se v prostředí s nebezpečím výbuchu může mít za následek ztrátu celého zařízení.

Senzory Jaquet a podpůrná zařízení jsou navrženy v souladu
s aktuálními mezinárodními standardy pro oblasti, kde mohou být přítomny hořlavé plyny nebo výbušný prach.

Při výběru vhodného produktu musí být přihlédnuto ke specifickým podmínkám v oblasti s výbušným prostředím.To je důvod, proč Jaquet nabízí pět různých produktových skupin senzorů otáček. Jsou k dispozici detailní technická data, oblasti použití a certifikáty pro každou produktovou skupinu, aby byl zaručen správný výběr produktového řešení.

Aplikace v rizikovém prostředí

  

Diesel generátory

Snímače rychlosti pro dieselové motory

Jaquet poskytuje řešení pro všechny vaše potřeby k dieselovým motorům:

  • Otáčky turbodmychadla
  • Rychlost vačkové a klikového hřídele
  • Monitorování a diagnostika motoru
  • Řízení, ochrana překročení max. rychlosti a protokolování událostí

Diagnostický systém MDS 4500

omezuje nadměrnou spotřebu paliva, eliminuje závažné závady a vysoké náklady na údržbu naftových motorů. Vhodné také pro retrofit aplikace.

Diesel generátory

  

Hydraulika

Hydraulika

Inovativní řešení pro hydraulické aplikace

Vyrábí se ty nejodolnější a nejvíce trvanlivé senzory pro vaše hydraulické pracovní zařízení. Senzory lze snadno integrovat do motorů a čerpadel všech tvarů a velikostí.

Ať už integrovány přímo výrobcem čerpadla, motoru, nebo dodatečnou montáží, s naším know-how můžeme zlepšit kontrolu a řízení jakéhokoli hydraulického zařízení.

Vibrační výchylka – Vibrace ložiska - Pozice / vzdálenost

Hydraulika

  

Letecký průmysl

Odborníci v leteckém průmyslu

Jako certifikované společnosti dle EN9100 se vyrábí vysoce výkonné a spolehlivé zařízení a senzory pro oblast letectví.

Jaquet vyrábí senzory pro letecký průmysl již více jak 10 let. Naše schopnost vyvinout a vyrobit variabilní reluktanční senzory pro náročné aplikace, ako jsou automobilová turbodmychadla a rotační pulzní vysílače, byly klíčovými prvky pro vývoj snímačů otáček pro přední světové výrobce turbín pro vrtulníky.

Letecký průmysl