KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

6.3.2019

Účast na veletrhu AMPER Brno

Dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě expozice na 28. mezinárodním veletrhu AMPER, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 17.-20.3.2020. Mezi novinkami naleznete mimo jiné bezdrátový přenos bezpečnostního signálu rychlé bezpečnostní PLC komponenty, clony, senzory robustní celokovové zámky s chyceným klíčem

Více informací

21.7.2015

Nový senzor STK hlídá únik nemrznoucí směsi a jiných látek

Nový senzor STK firmy Jola zajistí ochranu životního prostředí a strojního zařízení. Je schopen rozlišovat mezi přítomností dešťové vody nebo kondenzátu a nebezpečného úniku. Specifická vodivost kapaliny je vysoce závislá na teplotě, nicméně to je důvod, proč je teplotní kompenzace integrována v hlavici snímače. STK je ideální pro pro detekci úniků vysoce vodivých kapalin, které jsou nebezpečné pro vodní hospodářství (tj prosakování siláže, nemrznoucích činidla, přítomnost hnoje v dešťové vody).

Více informací

17.4.2015

Zabezpečená komunikace - harwarové šifrování dat "TOSIBOX"

V moderní době jsou kladeny vysoké požadavky na flexibilitu, dosažitelnost a efektivitu na straně jedná, nicméně s tím musí jít ruku v ruce bezpečnost přenášených dat. Finská Firma Tosibox vyvinula hardwarové šifrovácí zařízení, které je první zařízení na světě se kterým pomocí Key a Lock vytvoříte spojení mezi vzdálenými zařízeními. Jedná se o revoluci v komunikaci, která umožňuje snadnější komunikaci mezi výrobci zařízení, dodavateli a jejich zákazníky a servisní pracovníci mají možnost se snadno, rychle a bezpečně připojit ke vzdáleným zařízením

Více informací

3.11.2014

Nový typ bezpečnostních lišt SENTIR edge.

Firma ASO představila dva typy bezpečnostních lišt a to SENTIR edge 25.30TT a 25.45TT. Tyto lišty je možné instalovat svépomocí a to díky unikátnímu Plug´N´Sense systému.

Více informací

Všechny novinky

Měření a regulace rychlosti

Jaquet

Zakázkové a standardní senzory měření rychlosti pro automobilový, letecký průmysl, železnice, vojenské a průmyslové aplikace. Více než 125 let zkušeností, švýcarská kvalita a pokročilá technologie za konkurenční ceny, to je Jaquet.


Použití v aplikacích

Železnice

Železnice

Turbíny

Turbíny

Rizikové prostředí

Rizikové prostředí

Diesel generátory

Diesel generátory

Hydraulika

Hydraulika

Letecký průmysl

Letecký průmysl

Aplikace na železnici

Jaquet je světovým lídrem a inovátorem v oblasti železničních řešení. Je certifikovaný IRIS výrobce vysoce kvalitních a certifikovaných senzorů rychlosti.

Navrhuje, vyrábí a integruje nejmodernější produkty a technologie pro aplikace

Propulsní pohon
Hallův senzor DSD 70 a senzor výřivého proudu DSH 16 vhodné pro řízení pohonu od lehkých kolejových vozidel až po vysokorychlostní vlaky.

Řízení brzd
Senzory otáček s integrovaným 2 nebo 3 kanálovým řešením pro kontrolu brzd (antiblokovací systém a řízení prokluzu kol).

Signalizace
Tradiční řešení instalací přesného pásu na osu a enkodéru DSR 155.

Diesel Motory
Diagnostický systém MDS 4500 omezuje nadměrnou spotřebu paliva, závažné závady a vysoké náklady na údržbu dieselelektrických lokomotiv (DMU).

Aplikace na železnici

   

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Od vodních elektráren vysoko v horách až po větrné parky na moři, ponorky na dně oceánu, to je majetek vysoké hodnoty, který je chráněn a funguje efektivně díky spolehlivým řešením Jaquet pro výrobu energie.

Hydro zařízení – měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Parní turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro jeden nebo více hřídelí, analogový výstup pro regulaci, analýza vibrací.

Přílivové elektrárny - řízení / ochrana : senzory a moduly s Marine certifikací

Větrné turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Turbíny pro výrobu elektrické energie

  

Aplikace v rizikovém prostředí

Aplikace v rizikovém prostředí

Nebezpečné selhání jednoho kritického komponentu nacházející se v prostředí s nebezpečím výbuchu může mít za následek ztrátu celého zařízení.

Senzory Jaquet a podpůrná zařízení jsou navrženy v souladu
s aktuálními mezinárodními standardy pro oblasti, kde mohou být přítomny hořlavé plyny nebo výbušný prach.

Při výběru vhodného produktu musí být přihlédnuto ke specifickým podmínkám v oblasti s výbušným prostředím.To je důvod, proč Jaquet nabízí pět různých produktových skupin senzorů otáček. Jsou k dispozici detailní technická data, oblasti použití a certifikáty pro každou produktovou skupinu, aby byl zaručen správný výběr produktového řešení.

Aplikace v rizikovém prostředí

  

Diesel generátory

Snímače rychlosti pro dieselové motory

Jaquet poskytuje řešení pro všechny vaše potřeby k dieselovým motorům:

  • Otáčky turbodmychadla
  • Rychlost vačkové a klikového hřídele
  • Monitorování a diagnostika motoru
  • Řízení, ochrana překročení max. rychlosti a protokolování událostí

Diagnostický systém MDS 4500

omezuje nadměrnou spotřebu paliva, eliminuje závažné závady a vysoké náklady na údržbu naftových motorů. Vhodné také pro retrofit aplikace.

Diesel generátory

  

Hydraulika

Hydraulika

Inovativní řešení pro hydraulické aplikace

Vyrábí se ty nejodolnější a nejvíce trvanlivé senzory pro vaše hydraulické pracovní zařízení. Senzory lze snadno integrovat do motorů a čerpadel všech tvarů a velikostí.

Ať už integrovány přímo výrobcem čerpadla, motoru, nebo dodatečnou montáží, s naším know-how můžeme zlepšit kontrolu a řízení jakéhokoli hydraulického zařízení.

Vibrační výchylka – Vibrace ložiska - Pozice / vzdálenost

Hydraulika

  

Letecký průmysl

Odborníci v leteckém průmyslu

Jako certifikované společnosti dle EN9100 se vyrábí vysoce výkonné a spolehlivé zařízení a senzory pro oblast letectví.

Jaquet vyrábí senzory pro letecký průmysl již více jak 10 let. Naše schopnost vyvinout a vyrobit variabilní reluktanční senzory pro náročné aplikace, ako jsou automobilová turbodmychadla a rotační pulzní vysílače, byly klíčovými prvky pro vývoj snímačů otáček pro přední světové výrobce turbín pro vrtulníky.

Letecký průmysl