KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

6.3.2019

Účast na veletrhu AMPER Brno

Dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě expozice na 28. mezinárodním veletrhu AMPER, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 17.-20.3.2020. Mezi novinkami naleznete mimo jiné bezdrátový přenos bezpečnostního signálu rychlé bezpečnostní PLC komponenty, clony, senzory robustní celokovové zámky s chyceným klíčem

Více informací

21.7.2015

Nový senzor STK hlídá únik nemrznoucí směsi a jiných látek

Nový senzor STK firmy Jola zajistí ochranu životního prostředí a strojního zařízení. Je schopen rozlišovat mezi přítomností dešťové vody nebo kondenzátu a nebezpečného úniku. Specifická vodivost kapaliny je vysoce závislá na teplotě, nicméně to je důvod, proč je teplotní kompenzace integrována v hlavici snímače. STK je ideální pro pro detekci úniků vysoce vodivých kapalin, které jsou nebezpečné pro vodní hospodářství (tj prosakování siláže, nemrznoucích činidla, přítomnost hnoje v dešťové vody).

Více informací

17.4.2015

Zabezpečená komunikace - harwarové šifrování dat "TOSIBOX"

V moderní době jsou kladeny vysoké požadavky na flexibilitu, dosažitelnost a efektivitu na straně jedná, nicméně s tím musí jít ruku v ruce bezpečnost přenášených dat. Finská Firma Tosibox vyvinula hardwarové šifrovácí zařízení, které je první zařízení na světě se kterým pomocí Key a Lock vytvoříte spojení mezi vzdálenými zařízeními. Jedná se o revoluci v komunikaci, která umožňuje snadnější komunikaci mezi výrobci zařízení, dodavateli a jejich zákazníky a servisní pracovníci mají možnost se snadno, rychle a bezpečně připojit ke vzdáleným zařízením

Více informací

3.11.2014

Nový typ bezpečnostních lišt SENTIR edge.

Firma ASO představila dva typy bezpečnostních lišt a to SENTIR edge 25.30TT a 25.45TT. Tyto lišty je možné instalovat svépomocí a to díky unikátnímu Plug´N´Sense systému.

Více informací

Všechny novinky

Bezpečnostní nášlapné rohože

Jak to funguje

Bezpečnostní nášlapné rohože ASO Safety Solutions jsou čidla citlivá na tlak. V klidovém -neaktivovaném stavu je monitorován odpor R 8K2. Při aktivaci lišty dojde ke snížení odporu a aktivaci bezpečnostního relé.

Kde použít

Bezpečnostní rohože nacházejí uplatnění při zabezpečení areálů v oblasti veškeré průmyslové a výrobní automatizace. Vstoupení na rohož vyvolá okamžitý signál “stop”, takže je možné zabránit nebezpečným pohybům s cílem chránit osoby a materiál.

  • Robotizovaná pracoviště
  • Zabezpečení výtahů
  • Stroje a strojní zařízení
  • Automatizace budov
  • Hromadná přeprava osob
  • Automatizace plošin

Použití v aplikacích

Robotizovaná pracoviště

Robotizovaná pracoviště

Strojní zařízení

Strojní zařízení

Výtahy

Výtahy

Dopravní technika

Dopravní technika

Robotizovaná pracoviště

Rychle, efektivně ale bezpečně

Roboty a robotizovaná pracoviště jsou již nedílnou součástí moderního výrobního závodu. Vynikají rychlostí, přesností a velkou flexibilitou, ale zároveň vyžadují kvalifikovanou obsluhu a kvalitní, vhodně navrhnuté zabezpečení pracoviště.

V aplikacích, kde je vyžadován častý přístup na pracoviště robota (například výměna obrobku), je použití bezpečnostních nášlapných rohoží ideální volbou. Pro svářecí pracoviště jsou vyráběny rohože s povrchem
z hliníkové slitiny anebo ušlechtilé nerez oceli.

Rychle, efektivně ale bezpečně

 

Strojní zařízení

Rychle, efektivně ale bezpečně

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

Rychlosti a procesy strojů se neustále optimalizují a zrychlují. To má za následek stále rychlejší pohyby, které ohrožují osoby a materiál. Kontaktní rohože vytvoří kolem stroje bezpečnostní oblast a zabraňují vstupu do této nebezpečné zóny.

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

 

Výtahy

Rychle, efektivně ale bezpečně

Přeprava osob a servisní práce

Nové konstrukce budov a rostoucí požadavky na prostor podmiňují nové koncepce výtahů. Tím dochází ke ztrátě důležitých prostorů pro přežití pod a nad kabinou výtahu. Aby se zabránilo zraněním, používají se bezpečnostní kontaktní rohože ASO. Rohože mohou také zabránit vstupu neoprávněných osob na střechu kabiny výtahu.

Přeprava osob a servisní práce

 

Dopravní technika

Rychle, efektivně ale bezpečně

Ochrana osob při nastupování a vystupování z dopravního prostředku

Bezpečnostní kontaktní rohože ASO chrání osoby při nastupování do autobusů a vlaků. Při nastupování či vystupování je pro posádku obtížné sledovat, zda se někdo z cestujících ještě nenalézá v otevřených dveřích.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu