KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

18.5.2022

Nové produktové řady v sortimentu

Novinky v sortimentu!

Máme řešení i pro Vás! Nově jsme uvedli do našeho sortimentu nové produktové řady od různých výrobců. Nejvíc novinek momentálně najdete mezi bezpečnostními komponenty, například bezpečnostní ventily a několik řad různých typů zámků od Fortress Interlocks nebo nahrazení starších verzí bezpečnostních spínačů novějšími typy.

Postupně aktualizujeme všechny položky a přidáváme nové typy. Můžete se těšit například na nové indukční senzory, zdroje a další výrobky.

Více informací

2.5.2022

Bezpečnostní clony skladem

Hledáde kvalitní, spolehlivé a hlavně dostupné bezpečnostní clony?

Mámo pro Vás řešení. Široká nabídka clon německé firmy Fiessler je  rychle k dodání pro aplikace od detekce průchodu osob až po detekci prstu v náročných aplikacích. Mimo jiné nabízíme i řešení pro zvláště znečištěné prostředí, kde je problém s odlátávajícíma částicemi nebo rozprašovanou vodou. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

clona muting                        clona                   kryt

Více informací

29.4.2022

Konektory, I/O systémy a senzory

Novinka v sortimentu:


Contra rozšiřuje sortiment o vysoce kvalitní kabely a rozvaděče a také o kompatibilní senzory Produkty jsou vysoce kvalitní, levné, kompatibilní a rychle dostupné.

Inductive  connectors

Více informací

1.3.2022

INXPECT : Radar jako alternativa k laserovému scanneru

3D Safety Radar- první certifikovaný bezpečnostní systém s radarovou technologií. Inovace od technologické společnosti Inxpect je nyní novinkou v nabídce firmy Contra .. více naleznete zde

 

app1

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Bezpečnostní nášlapné rohože

Jak to funguje

Bezpečnostní nášlapné rohože ASO Safety Solutions jsou čidla citlivá na tlak. V klidovém -neaktivovaném stavu je monitorován odpor R 8K2. Při aktivaci lišty dojde ke snížení odporu a aktivaci bezpečnostního relé.

Kde použít

Bezpečnostní rohože nacházejí uplatnění při zabezpečení areálů v oblasti veškeré průmyslové a výrobní automatizace. Vstoupení na rohož vyvolá okamžitý signál “stop”, takže je možné zabránit nebezpečným pohybům s cílem chránit osoby a materiál.

  • Robotizovaná pracoviště
  • Zabezpečení výtahů
  • Stroje a strojní zařízení
  • Automatizace budov
  • Hromadná přeprava osob
  • Automatizace plošin

Použití v aplikacích

Robotizovaná pracoviště

Robotizovaná pracoviště

Strojní zařízení

Strojní zařízení

Výtahy

Výtahy

Dopravní technika

Dopravní technika

Robotizovaná pracoviště

Rychle, efektivně ale bezpečně

Roboty a robotizovaná pracoviště jsou již nedílnou součástí moderního výrobního závodu. Vynikají rychlostí, přesností a velkou flexibilitou, ale zároveň vyžadují kvalifikovanou obsluhu a kvalitní, vhodně navrhnuté zabezpečení pracoviště.

V aplikacích, kde je vyžadován častý přístup na pracoviště robota (například výměna obrobku), je použití bezpečnostních nášlapných rohoží ideální volbou. Pro svářecí pracoviště jsou vyráběny rohože s povrchem
z hliníkové slitiny anebo ušlechtilé nerez oceli.

Rychle, efektivně ale bezpečně

 

Strojní zařízení

Rychle, efektivně ale bezpečně

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

Rychlosti a procesy strojů se neustále optimalizují a zrychlují. To má za následek stále rychlejší pohyby, které ohrožují osoby a materiál. Kontaktní rohože vytvoří kolem stroje bezpečnostní oblast a zabraňují vstupu do této nebezpečné zóny.

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

 

Výtahy

Rychle, efektivně ale bezpečně

Přeprava osob a servisní práce

Nové konstrukce budov a rostoucí požadavky na prostor podmiňují nové koncepce výtahů. Tím dochází ke ztrátě důležitých prostorů pro přežití pod a nad kabinou výtahu. Aby se zabránilo zraněním, používají se bezpečnostní kontaktní rohože ASO. Rohože mohou také zabránit vstupu neoprávněných osob na střechu kabiny výtahu.

Přeprava osob a servisní práce

 

Dopravní technika

Rychle, efektivně ale bezpečně

Ochrana osob při nastupování a vystupování z dopravního prostředku

Bezpečnostní kontaktní rohože ASO chrání osoby při nastupování do autobusů a vlaků. Při nastupování či vystupování je pro posádku obtížné sledovat, zda se někdo z cestujících ještě nenalézá v otevřených dveřích.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu