KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

6.3.2019

Účast na veletrhu AMPER Brno

Dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě expozice na 28. mezinárodním veletrhu AMPER, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 17.-20.3.2020. Mezi novinkami naleznete mimo jiné bezdrátový přenos bezpečnostního signálu rychlé bezpečnostní PLC komponenty, clony, senzory robustní celokovové zámky s chyceným klíčem

Více informací

21.7.2015

Nový senzor STK hlídá únik nemrznoucí směsi a jiných látek

Nový senzor STK firmy Jola zajistí ochranu životního prostředí a strojního zařízení. Je schopen rozlišovat mezi přítomností dešťové vody nebo kondenzátu a nebezpečného úniku. Specifická vodivost kapaliny je vysoce závislá na teplotě, nicméně to je důvod, proč je teplotní kompenzace integrována v hlavici snímače. STK je ideální pro pro detekci úniků vysoce vodivých kapalin, které jsou nebezpečné pro vodní hospodářství (tj prosakování siláže, nemrznoucích činidla, přítomnost hnoje v dešťové vody).

Více informací

17.4.2015

Zabezpečená komunikace - harwarové šifrování dat "TOSIBOX"

V moderní době jsou kladeny vysoké požadavky na flexibilitu, dosažitelnost a efektivitu na straně jedná, nicméně s tím musí jít ruku v ruce bezpečnost přenášených dat. Finská Firma Tosibox vyvinula hardwarové šifrovácí zařízení, které je první zařízení na světě se kterým pomocí Key a Lock vytvoříte spojení mezi vzdálenými zařízeními. Jedná se o revoluci v komunikaci, která umožňuje snadnější komunikaci mezi výrobci zařízení, dodavateli a jejich zákazníky a servisní pracovníci mají možnost se snadno, rychle a bezpečně připojit ke vzdáleným zařízením

Více informací

3.11.2014

Nový typ bezpečnostních lišt SENTIR edge.

Firma ASO představila dva typy bezpečnostních lišt a to SENTIR edge 25.30TT a 25.45TT. Tyto lišty je možné instalovat svépomocí a to díky unikátnímu Plug´N´Sense systému.

Více informací

Všechny novinky

Bezpečnostní kontaktní lišty a nárazníky

Bezpečnostní kontaktní lišty ASO Safety Solutions jsou čidla citlivá na tlak. V klidovém -neaktivovaném stavu je monitorován odpor R 8K2. Při aktivaci lišty dojde ke snížení odporu a aktivaci bezpečnostního relé.

Kde použít

jako zabezpečení zavírajících se hran na místech s nebezpečím přimáčknutí nebo střihu s cílem chránit osoby a materiál.

  • Automatická vrata a brány
  • Pohyblivé kryty strojů
  • Automatické dveře strojů
  • Automatizace budov
  • Hromadná přeprava osob
  • Automatizace plošin

Použití v aplikacích

Automatické brány

Automatické brány

Automatická vrata

Automatická vrata

Strojní zařízení

Strojní zařízení

Dopravní technika

Dopravní technika

Automatické brány

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

Bezbariérový a bezkontaktní systém Indus slouží k přenosu bezpečnostního signálu z kontaktních lišt instalovaných na pohybující se bráně do bezpečnostního relé v rozvaděči. Toto bezpečnostní relé zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti redundancí.

Bezpečnost při Vašich každodenních činnostech : bezpečnostní kontaktní lišty instalované na vratech chrání osoby a majetek, i když jsou vystaveny maximálnímu namáhání.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

 

Automatická vrata

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

Při zabezpečení nebezpečných míst na strojích je zapotřebí vysoká úroveň pružnosti. Pro bezpečnostní kontaktní lišty a nárazníky ASO nepředstavují žádný problém zaoblení, ohyby či speciální metody připojení. Pro obzvláště obtížná prostředí s výskytem oleje nebo chemikálií jsou k dispozici speciální profily z NBR materiálu.

Ochrana osob a majetku

 

Strojní zařízení

Ochrana osob a majetku

Provozujete nebo vyrábíte průmyslová vrata a potřebujete ochránit osoby nebo majetek? Potom jsou bezpečnostní lišty a nárazníky ideální řešení. S certifikací dle ČSN EN ISO 13849 až do PLd zajistí maximální ochranu a eliminují možné škody na zdraví a majetku.

Bezpečnostní kontaktní nárazníky se vyrábí v typizovaných velikostech anebo dle přání zákazníka v rozličných tvarech a velikostech.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

 

Dopravní technika

Ochrana osob při nastupování a vystupování z dopravního prostředku

Bezpečnostní kontaktní lišty ASO chrání osoby při nastupování do autobusů a vlaků. Při nastupování či vystupování je pro posádku obtížné sledovat, zda se někdo z cestujících ještě nenalézá v otevřených dveřích.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu