KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

18.5.2022

Nové produktové řady v sortimentu

Novinky v sortimentu!

Máme řešení i pro Vás! Nově jsme uvedli do našeho sortimentu nové produktové řady od různých výrobců. Nejvíc novinek momentálně najdete mezi bezpečnostními komponenty, například bezpečnostní ventily a několik řad různých typů zámků od Fortress Interlocks nebo nahrazení starších verzí bezpečnostních spínačů novějšími typy.

Postupně aktualizujeme všechny položky a přidáváme nové typy. Můžete se těšit například na nové indukční senzory, zdroje a další výrobky.

Více informací

2.5.2022

Bezpečnostní clony skladem

Hledáde kvalitní, spolehlivé a hlavně dostupné bezpečnostní clony?

Mámo pro Vás řešení. Široká nabídka clon německé firmy Fiessler je  rychle k dodání pro aplikace od detekce průchodu osob až po detekci prstu v náročných aplikacích. Mimo jiné nabízíme i řešení pro zvláště znečištěné prostředí, kde je problém s odlátávajícíma částicemi nebo rozprašovanou vodou. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

clona muting                        clona                   kryt

Více informací

29.4.2022

Konektory, I/O systémy a senzory

Novinka v sortimentu:


Contra rozšiřuje sortiment o vysoce kvalitní kabely a rozvaděče a také o kompatibilní senzory Produkty jsou vysoce kvalitní, levné, kompatibilní a rychle dostupné.

Inductive  connectors

Více informací

1.3.2022

INXPECT : Radar jako alternativa k laserovému scanneru

3D Safety Radar- první certifikovaný bezpečnostní systém s radarovou technologií. Inovace od technologické společnosti Inxpect je nyní novinkou v nabídce firmy Contra .. více naleznete zde

 

app1

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Bezpečnostní kontaktní lišty a nárazníky

Bezpečnostní kontaktní lišty ASO Safety Solutions jsou čidla citlivá na tlak. V klidovém -neaktivovaném stavu je monitorován odpor R 8K2. Při aktivaci lišty dojde ke snížení odporu a aktivaci bezpečnostního relé.

Kde použít

jako zabezpečení zavírajících se hran na místech s nebezpečím přimáčknutí nebo střihu s cílem chránit osoby a materiál.

  • Automatická vrata a brány
  • Pohyblivé kryty strojů
  • Automatické dveře strojů
  • Automatizace budov
  • Hromadná přeprava osob
  • Automatizace plošin

Použití v aplikacích

Automatické brány

Automatické brány

Automatická vrata

Automatická vrata

Strojní zařízení

Strojní zařízení

Dopravní technika

Dopravní technika

Automatické brány

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

Bezbariérový a bezkontaktní systém Indus slouží k přenosu bezpečnostního signálu z kontaktních lišt instalovaných na pohybující se bráně do bezpečnostního relé v rozvaděči. Toto bezpečnostní relé zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti redundancí.

Bezpečnost při Vašich každodenních činnostech : bezpečnostní kontaktní lišty instalované na vratech chrání osoby a majetek, i když jsou vystaveny maximálnímu namáhání.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

 

Automatická vrata

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

Při zabezpečení nebezpečných míst na strojích je zapotřebí vysoká úroveň pružnosti. Pro bezpečnostní kontaktní lišty a nárazníky ASO nepředstavují žádný problém zaoblení, ohyby či speciální metody připojení. Pro obzvláště obtížná prostředí s výskytem oleje nebo chemikálií jsou k dispozici speciální profily z NBR materiálu.

Ochrana osob a majetku

 

Strojní zařízení

Ochrana osob a majetku

Provozujete nebo vyrábíte průmyslová vrata a potřebujete ochránit osoby nebo majetek? Potom jsou bezpečnostní lišty a nárazníky ideální řešení. S certifikací dle ČSN EN ISO 13849 až do PLd zajistí maximální ochranu a eliminují možné škody na zdraví a majetku.

Bezpečnostní kontaktní nárazníky se vyrábí v typizovaných velikostech anebo dle přání zákazníka v rozličných tvarech a velikostech.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu

 

Dopravní technika

Ochrana osob při nastupování a vystupování z dopravního prostředku

Bezpečnostní kontaktní lišty ASO chrání osoby při nastupování do autobusů a vlaků. Při nastupování či vystupování je pro posádku obtížné sledovat, zda se někdo z cestujících ještě nenalézá v otevřených dveřích.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu