KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

21.7.2015

Nový senzor STK hlídá únik nemrznoucí směsi a jiných látek

Nový senzor STK firmy Jola zajistí ochranu životního prostředí a strojního zařízení. Je schopen rozlišovat mezi přítomností dešťové vody nebo kondenzátu a nebezpečného úniku. Specifická vodivost kapaliny je vysoce závislá na teplotě, nicméně to je důvod, proč je teplotní kompenzace integrována v hlavici snímače. STK je ideální pro pro detekci úniků vysoce vodivých kapalin, které jsou nebezpečné pro vodní hospodářství (tj prosakování siláže, nemrznoucích činidla, přítomnost hnoje v dešťové vody).

Více informací

17.4.2015

Zabezpečená komunikace - harwarové šifrování dat "TOSIBOX"

V moderní době jsou kladeny vysoké požadavky na flexibilitu, dosažitelnost a efektivitu na straně jedná, nicméně s tím musí jít ruku v ruce bezpečnost přenášených dat. Finská Firma Tosibox vyvinula hardwarové šifrovácí zařízení, které je první zařízení na světě se kterým pomocí Key a Lock vytvoříte spojení mezi vzdálenými zařízeními. Jedná se o revoluci v komunikaci, která umožňuje snadnější komunikaci mezi výrobci zařízení, dodavateli a jejich zákazníky a servisní pracovníci mají možnost se snadno, rychle a bezpečně připojit ke vzdáleným zařízením

Více informací

3.11.2014

Nový typ bezpečnostních lišt SENTIR edge.

Firma ASO představila dva typy bezpečnostních lišt a to SENTIR edge 25.30TT a 25.45TT. Tyto lišty je možné instalovat svépomocí a to díky unikátnímu Plug´N´Sense systému.

Více informací

3.11.2014

Naschledanou eGard, vítej tGard.

Od listopadu 2014 firma Fortress Interlocks ukončuje výrobu produktové řady eGard a nebude již možné tyto prvky objednat! eGard je nahrazen robustním systémem tGard.

Více informací

Všechny novinky

Bezpečnostní nášlapné rohože

Jak to funguje

Bezpečnostní nášlapné rohože ASO Safety Solutions jsou čidla citlivá na tlak. V klidovém -neaktivovaném stavu je monitorován odpor R 8K2. Při aktivaci lišty dojde ke snížení odporu a aktivaci bezpečnostního relé.

Kde použít

Bezpečnostní rohože nacházejí uplatnění při zabezpečení areálů v oblasti veškeré průmyslové a výrobní automatizace. Vstoupení na rohož vyvolá okamžitý signál “stop”, takže je možné zabránit nebezpečným pohybům s cílem chránit osoby a materiál.

  • Robotizovaná pracoviště
  • Zabezpečení výtahů
  • Stroje a strojní zařízení
  • Automatizace budov
  • Hromadná přeprava osob
  • Automatizace plošin

Použití v aplikacích

Robotizovaná pracoviště

Robotizovaná pracoviště

Strojní zařízení

Strojní zařízení

Výtahy

Výtahy

Dopravní technika

Dopravní technika

Robotizovaná pracoviště

Rychle, efektivně ale bezpečně

Roboty a robotizovaná pracoviště jsou již nedílnou součástí moderního výrobního závodu. Vynikají rychlostí, přesností a velkou flexibilitou, ale zároveň vyžadují kvalifikovanou obsluhu a kvalitní, vhodně navrhnuté zabezpečení pracoviště.

V aplikacích, kde je vyžadován častý přístup na pracoviště robota (například výměna obrobku), je použití bezpečnostních nášlapných rohoží ideální volbou. Pro svářecí pracoviště jsou vyráběny rohože s povrchem
z hliníkové slitiny anebo ušlechtilé nerez oceli.

Rychle, efektivně ale bezpečně

 

Strojní zařízení

Rychle, efektivně ale bezpečně

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

Rychlosti a procesy strojů se neustále optimalizují a zrychlují. To má za následek stále rychlejší pohyby, které ohrožují osoby a materiál. Kontaktní rohože vytvoří kolem stroje bezpečnostní oblast a zabraňují vstupu do této nebezpečné zóny.

Obráběcí centra, automatické frézy , plošiny a jiné aplikace …

 

Výtahy

Rychle, efektivně ale bezpečně

Přeprava osob a servisní práce

Nové konstrukce budov a rostoucí požadavky na prostor podmiňují nové koncepce výtahů. Tím dochází ke ztrátě důležitých prostorů pro přežití pod a nad kabinou výtahu. Aby se zabránilo zraněním, používají se bezpečnostní kontaktní rohože ASO. Rohože mohou také zabránit vstupu neoprávněných osob na střechu kabiny výtahu.

Přeprava osob a servisní práce

 

Dopravní technika

Rychle, efektivně ale bezpečně

Ochrana osob při nastupování a vystupování z dopravního prostředku

Bezpečnostní kontaktní rohože ASO chrání osoby při nastupování do autobusů a vlaků. Při nastupování či vystupování je pro posádku obtížné sledovat, zda se někdo z cestujících ještě nenalézá v otevřených dveřích.

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu